Dove'dan Kıvırcık Saçlı Emojiler

Dove’dan Kıvırcık Saçlı Emojiler

Son günlerde kampanyalarda öne çıkan emojiler ile ilgili bir hamle de Dove’dan geldi. Marka, geçen yıl yayınladığı “Love Your Curls” videosunun ardından aynı sloganla kıvırcık saçlı emojileri yayınladı.

Emoji klavyesinde yapılan son değişikliklerle birlikte çeşitli ten rengine sahip olanlar, eşcinseller ve dini inançlar bile düşünüldü, ama kıvırcık saçlılar için herhangi bir şey yapılmamıştı. Emojiler çeşitli ten renklerine sahip olsalar da hepsi hala düz saçlıydı. Dove, “Love Your Curls” kampanyasını Amazon’da 15.000’den fazla indirilen çocuk e-kitabından sonra yeni çıkardığı emojilerle devam ettiriyor. 4 Kasım’dan itibaren Google Play Store ve App Store’dan indirilebilecek olan emojiler 27 farklı tipte olacak ve kullanıcıya ten rengi, saç rengi, saç uzunluğu ve saç tipi seçme şansı tanıyacak.

Günümüzde emojiler, iletişimin önemli bir parçası haline geldi ve herkes tarafından ortak duyguları anlatmak için kullanılıyor. Çeşitliliğin hızla arttığı bu alandaki bir açığı zekice yakalayıp kampanyasına entegre eden Dove ayrıca bu kampanya için Twitter ile de iş birliği yapmış. Twitter’da #LoveYourCurls etiketi her paylaşıldığında tweete otomatik olarak emojilerden biri ekleniyor.