Mulberry: Hz. İsa'nın Doğum Hikayesi

Mulberry: Hz. İsa’nın Doğum Hikayesi

Mulberry bir İngiltere markası olup kelime anlamı dut ağacı. Kadın ve erkek giyiminde aksesuar, hediye ürünler, çanta, deri giysiler ve klasik ürünlerin satışında hizmet vermekte. ‘Bir dut mucizesi’ adlı yaratıcı kampanya ile Noel bayramı kutlamasını erken başlatan Mulberry; reklamda Hz. İsa’nın doğuşunu anlatan hikayeyi konu ediniyor.

Londra merkezli Adam & Eve/DDB reklam ajansı tarafından hazırlanan kampanyada Hristiyanların dini inançlarını konu alarak Hz. İsa’nın doğum hikayesinden Noel mucizesi anlatılıyor. Reklam filminin başında Noel kutlaması için eşine hediye almış bir adamı ve eşini görüyoruz. Adam eşine ilahi bir müzik ile Mulberry Bayswater çantası hediye ediyor ve kadın paketi açar açmaz durumlar biraz tuhaf bir hal almaya başlıyor. İki çoban içeri girerek çantanın güzelliğine ve kutsallığına saygı gösterirken, sonradan içeriye üç aziz aynı anda girip adama Mulberry’den küçük hediyeler veriyor ve çantanın kutsallığına saygı gösteriyor. Böylece çantanın paketten çıkışını Hz. İsa’nın doğumuyla ilişkilendirip çantanın yani Mulberry ürünlerinin nasıl zorluklardan geçtiğini ve markanın kalite algısına işaret ediliyor.

Bu reklam filmi ile Mulberry’nin online alışveriş sitesinde kampanya ile entegre olarak başlattığı yarışma da bulunmakta. Reklam filmi dijital mecrada da kampanya ile entegre devam ediyor.