TLC in CNBC-e out

TLC in CNBC-e out

Doğuş Medya Grubunun bünyesinde  bulundurduğu CNBC-e kanalını satın alan Discovery Communications, Kasım ayı ile birlikte eğlence kanalı TLC’yi Türkiye’ye getireceğini duyurdu ve yayına başlayacak olan TLC kanalının CNBC-e’nin yerini alacağını belirtti. Kanalın uluslararası kurgu ve eğlenceye dayalı formatını değişikliğe uğratmadan aynı biçimde yansıtması bekleniyor.

Discovery Networks CEEMEA Gelişen Pazarlar Kıdemli Başkan Yardımcısı James Gibbons, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Doğuş Yayın Grubu ile CNBC-e’nin alım anlaşmasını tamamlamamız ve büyümekte olan Türkiye pazarında, önde gelen ‘yaşam tarzı’ ve eğlence içeriklerini sunacak ilk ulusal kanalımızı yayına sokacağımızı duyurmamızla beraber Türkiye operasyonumuzda yepyeni bir dönem başlıyor. Discovery Avrupa’da pek çok alanda hem ücretli hem de ulusal kanalları başarı ile yönetiyor. TLC, inanılmaz bir çeşitliliğe sahip benzersiz içeriği ile Discovery Channel, Animal Planet ve Discovery Science’yi kapsayan güçlü portföyümüze değer katacak. TLC, Türkiye’nin beklediği bir kanal. Kasım ayında kanalımızı seyircilere ve ticari ortaklarımıza sunmayı iple çekiyoruz.”

Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen de: “Doğuş Yayın Grubu olarak, Discovery Communications’ın TLC gibi çok güçlü bir marka ile Türk pazarını, eğlencenin değişik alanlarında son trendleri yakalayan yepyeni bir kanalla tanıştıracağına inanıyoruz. Kanalın güçlü ve kapsamlı içeriği sayesinde seyirciler, TLC Türkiye’ye adeta bağımlı olacak ve kanal kendi türünde şüphesiz ki lider olarak konumlanacak. Discovery ile farklı projelerde de yan yana çalışmayı ve Türk seyircilere yeni sürprizler sunmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

TLC hamlesiyle Türkiye’deki kanal portföyünü arttıran Discovery Communications, bölgedeki lider uluslararası yayıncı konumunu sağlamlaştırmak adına yeni bir adım atmış oldu.