Televizyon Karşısında Uyuyakalıp Dizileri Kaçırmaya Son

Televizyon Karşısında Uyuyakalıp Dizileri Kaçırmaya Son

Netflix’in yeni icadı bir çift çorap, ama sıradan bir çorap değil. Bu çorap, televizyon izlerken sizin uyuyakaldığınızı saptayarak açık olan programı durduruyor.

Netflix bu güne kadar otomatik olarak ışıkları söndürme, favori programınız başlamadan önce en sevdiğiniz yemeği sipariş etme gibi bir çok teknolojik yeniliğe imza attı, şimdi de televizyonun karşısında uyuyakalıp programı kaçıranlar için bir güzellik yapmışlar. Yorgun argın işten gelip en sevdiğimiz diziyi izlerken uyuyakalıp kendinize geldiğinizde konunun aslında en can alıcı noktasını kaçırdığımızı görmek çoğumuz için ortak bir sorundur. Netflix sayesinde bu artık engellenebilir. Peki nasıl? Netflix, web sitesinde yaptığı açıklamada şöyle diyor: “Uyku algılama sistemimizi oldukça popüler bir yöntem olan actigraphy yöntemini üzerine temellendirdik. Bir hız ölçer sizin uzun bir zaman dilimi hareket etmediğinizi algılayarak televizyonunuzu harekete geçirecek bir sinyal göndererek programın durdurulmasını sağlıyor.

Deeplocal adlı ajansın kullanıcı görüşlerinden yola çıkarak gerçekleştirdiği projelerden biri olan bu teknolojik çoraplar, web sitesindeki açıklamalar takip edilerek herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Bu deneyimi yaşamak için halihazırda sahip olduğunuz çorapları kullanabileceğiniz gibi, örgü şeklinde “House of Cards”, “Orange is the New Black” gibi favori dizilerinizin olduğu çorapları da seçebilirsiniz.