Teknoloji Devlerinin Kaykay Çılgınlığı Devam Ediyor

Teknoloji Devlerinin Kaykay Çılgınlığı Devam Ediyor

Global markalar kaykay çılgınlığına katılmaya devam ediyor. Teknoloji devi Xiaomi’nin CEO’su ve aynı zamanda kurucusu olan Lei Jun, şirketin Pekin’de düzenlendiği etkinliğinde Segway’e benzeyen arkadaş bir elektrikli kaykay geldiğini duyurdu.

Xioami’nin kurucusu ve CEO’ su  Lei  Jun’ tony hawk’s hayranlığı var mıdır bilinmez ama kaykaya olan merakını daha önceki yatırımlarından anlıyoruz. Şirketin Pekin’de düzenlediği etkinlikte Xiaomi ‘nin  tanıttığı elektrikli  kaykayın aslında daha öncede yatırım yaptıkları Ninebot şirketi tarafından  üretilmiş.  Ninebot Nisan 2015 ‘te  Segway’in patentlerinin  tamamını satın alarak adını duyurmuştu. Ninebot Mini ismindeki elektrikli kaykay tasarım olarak daha önce üretilen Segway’e çok benziyor. Boyut olarak daha ufak Ninebot Mini ismindeki elektrikli kaykay tasarım olarak daha ufak ve teknik olarak da daha fazla geliştirilmiş. Ürünün fiyatını 315 dolar olarak açıklayan şirket ürettiği akıllı telefonları ile fiyat konusunda aynı politikada ilerliyor.

12,9 kg ağırlığında ve saatte 16 km hıza ulaşabiliyor ve saatte 16 km hıza ulaşan Elektrikli Kaykay Ninebot Mini, Xiaomi şirketinin aktardığı bilgilere göre 22 km gidebiliyor. Şirket Ninebot Mini’nin şarj göstergesini kullanıcıların akıllı telefonlarında kurabilecekleri bir uygulama ile görebileceklerini duyurdu. Ürün ilk etapta 3 Kasım’da Çin’de satışa çıkacak. Diğer ülkelerdeki skate çılgınları ise bu teknoloji için şimdiden çıldırmış durumdalar.  Çin’de satışa sunulacak olan Ninebot Mini’nin diğer ülkelerde ne zaman görücüye çıkacağı ise merak konusu.