Sakızla Gelen Aşk!

Sakızla Gelen Aşk!

Daha önce gördüğünüz bütün sakız reklamlarını unutun. Çünkü hiç biri bu kadar “aşk” ile anlatılmamıştı.

Hiç sakız markasının aşk, sevgi üzerine kendini konumlandıracağı aklınıza gelir miydi? Belki, birçok kişinin gözünde daha hareketli şeyler canlanıyordur. Fakat BBDO imzalı, Extra Gum bütün tabuları yıkarcasına, diğer sakız markalardan farklı düşünerek aşk, sevgi üzerine kendini konumlandırmış. Bu zamana kadar dondurma veya içecek markalarının bunu konu edindiklerini görmüştük ama bir sakız markası için bunu söyleyemeyiz.

İlişkiler üzerine yoğunlaşan ve iyi içgörülerden kendini besleyen marka yola çıkış kampanyasında ilk olarak; bir baba, kızı ve Extra Gum’ın kâğıdından yaptığı küçük origamiler ile göze çarparken, küçük şeylerin etkisinin uzun süreceğini söylüyordu. Bir baba ve kızın arasında ki duygusal bağı çok iyi yakalıyordu. Yeni reklam filminde ise  “Bir kadın, bir erkek ve bir sakız” üçlemesini görüyoruz. Aşk dolu Sarah ve Juhan’ın hikâyesini anlatıyor videoda. Tanışma anlarından tutun evlenme teklifine kadar uzanıyor. Hatta günümüzün Romeo’su olan Juhan evlenme teklifinin kilit noktasını sakız kâğıtları oluşturuyor.

Her iki reklam filminde de farklı iki aşkı ele almış Extra Gum.  Sloganını da “Give Extra, Get Extra” gibi anlam yüklü sunuyor.  Yine her iki reklam filminde başından sonuna kadar günlük ya da özel anlarda da her zaman yanımızda sakızın var olduğunu gösteriyor.