McFly Junior USA Today Manşetinde

McFly Junior USA Today Manşetinde

Markalar, 1989 yılında yayınlanan Back To The Future: Part II filminde uyguladıkları ürün/marka yerleştirmenin faydasını, filmin kültleşmesininde etkisiyle 26 yıl geçmesine rağmen görüyorlar.

Başlıca akla gelen markaların arasında Pepsi, Toyota ve Nike var. Bu markaların konu ile ilgili hazırladıkları kampanyaları önceki haberlerimizde duyurmuştuk. Belki de en uygunu ama aklımıza bile gelmeyen bir marka daha vardı filmde. USA Today. İkinci filmde McFly’ın gelecekteki oğlu hapse giriyor ve gazete manşetlerine düşüyordu. Manşetine düştüğü gazete ise USA Today’di. Markanın yetkililerinden Matt Urbanos “Filmde çok iyi bir ürün yerleştirme vardı ve bunun eğlenceli bir içerik için fırsat olduğunu biliyorduk. 30 yıldır, geldiği belli olan bir anın öylece geçip gitmesine izin veremezdik. Ayrıca markalara, diğer platformlarla nasıl efektif olarak işbirliği yapabildiğimizi göstermek için de bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Bunlara ek olarak, filmde gazetenin alt yarısı hiç görünmüyordu. Filmin senarist ve yapımcılarından Bob Gale ile gidilen işbirliği, gazetenin kapağının tam bir gazete olarak çıkmasına olanak tanımış. Alt yarısına filmin konusu ve zamanına uygun şekilde haberler yazılmış. Çarşamba ve Perşembe günleri gazete bu kaplama ile çıkacak. Filmdeki logoya uyması için iki günlüğüne gazete kendi güncel logosunu bırakıp filmdeki logoyu kullanacak. Ayrıca kaplamanın içinde Back To The Future’da adı geçen Jaws 19 filminin de basılı reklamı var.

McFly Junior USA Today Manşetinde