Sizi Yormadan Ödemeyi Tamamlayan Teknoloji: Google Hands Free

Sizi Yormadan Ödemeyi Tamamlayan Teknoloji: Google Hands Free

Daha önce Google Inc. tarafından duyurusu yapılan mobil ödeme sistemi “Google Hands Free” pilot bölgelerde kullanıma sunuldu. Bugünlerde test edilen kolay yollu mobil ödeme sistemi ile zamanınız size kalıyor. Ödeme sisteminin tercih edilebilirliğinin ise gün geçtikçe artacağı konusunda analistler şimdiden hemfikir.

Ülkemizde mobil ödeme uygulamaları he ne kadar tercih edilmese de Avrupa’nın birçok ülkesinde bu uygulamalar zaman kazancı ve kolaylık sağlaması açısından tercih ediliyor. Google Inc.’in geçtiğimiz aylarda duyurduğu yeni mobil ödeme sistemini Avrupa’nın büyük restoranlarında kullanıma sunmuş durumda. Alışverişiniz sırasında size büyük kolaylık sağlayacak ve geliştirilmekte olan sistem, başlangıç olarak Amerika’nın San Francisco şehrini pilot bölge olarak seçmiş ve sadece McDonalds ve Papa John’s gibi fastfood restoranlarında geçerli. Mobil ödeme sistemini kullanmak isteyen kullanıcıların ise, Google Hands Free ekranında kredi kartı veya banka kartı bilgilerini kullanarak kendilerine bir profil oluşturmaları gerekiyor. Ödeme yolu olarak “Google Hands Free” seçmeniz ve gerekli komutu vermeniz ile bluetooth üzerinden kasa ile bağlantı kurularak kimliğiniz doğrulanıyor. Sonrasında bilgilerinizin ipuçlarının ekrana yansıması ile ellerinizi dahi kullanmadan bu işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Google Hands Free uygulaması Android (Android 4.2 ve üstü) ve iOS (iPhone 4S ve üstü) ile sorunsuz bir şekilde çalışabilmekte ancak testlerin devam etmesinden dolayı tüm kullanıcılara henüz açılmış değil. Alışverişlerinizde ödeme kolaylığı sağlayacak olan işlevsel mobil ödeme sistemi yakın zamanda tüm Amerika ve belli Avrupa ülkelerinde kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor.