Güle Güle Mutluluğa Kapak Aç!

Güle Güle Mutluluğa Kapak Aç!

Yedi yılı aşkın süredir Coca-Cola’nın kullandığı “Open Happiness” ya da “Mutluluğa Kapak Aç” olarak anılan marka stratejisini ve sloganını terk etti.

Coca-Cola senelerdir kullandığı marka stratejisini bırakarak yeni küresel marka stratejisi bir reklam filmi hazırlayarak duyurdu. Yeni marka stratejisini ve sloganını “Taste The Feelling” olarak belirleyen marka, küresel kampanyasını oluşturmak için dört farklı ülkeden, dört farklı ajans ile buluştu. Yeni slogan Türkiye’de ise “Anın Tadını Çıkar” olarak sunuldu.

Dünya markları arasında üst sıralarda yer alan Coca-Cola uzun bir süre sonra kendini tazelemeye giderek radikal bir karar ile “mutluluk” kavramından uzaklaşıyor ve hedef kitlesi olan gençlere hayatın, anların tadını çıkarmaya ve bunu da markanın ikonik şişesi ile birleştirmeyi hedefliyor. Yani duygular ve ürün bir arada sunuluyor. Hayatın “her anında” Coca-Cola’nın varlığından bahsediyor.  Daha önce de bazı FMCG markalarının “anları” sahiplenmelerini görmüştük.  Şimdi aynı sahiplenmeyi dünyaca ünlü kola markasında görüyoruz.

Ayrıca marka, alt markası olan Zero ve Light ürünlerini de “Taste The Feeling” kampanyası altında topluyor.