Google’dan Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşlarına Güçlü Destek

Google’dan Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşlarına Güçlü Destek

TechSoup imzası ile ülkemizde yer alan sivil toplum kuruluşlarına destek vermeye hazırlanan Google yazılımları, kriterlerine uygun STK’ların elinden tutmaya hazırlanıyor.

Sivil Toplum Kuruluşları düşük bütçeler ve kısıtlı kaynaklarla hedefledikleri konuda büyük adımlar atmaya çalışırken, bağışlar ve oluşturulan projelerle yollarına devam ediyorlar. Toplum yararı güden bu sivil kuruluşlar her geçen gün geniş kitlelere ulaşıp mesajlarını yaymak için birçok projeyi hayata geçiriyorlar. Sivil toplum kuruluşları mesajlarını daha geniş kitlelere ulaştırmada günümüzde ilk yol olarak dijital mecraları kullanmaktadırlar. Teknoloji ve dijital iletişim araçları üzerinden geliştirilen projeleri her geçen gün büyüyen sivil toplum kuruluşlarına dev destek ise; TechSoup Türkiye, Google ile anlaşması sonucu  Youtube, Gmail, Drive gibi servislerin STK’lar için düzenlenmiş sürümlerini Türkiye’deki STK’ların erişimine sunmaları ile geldi.

Uygunluk koşullarını yerine getirdiklerine dair onayı TechSoup’tan alan STK’lara Gmail, Google Takvim, Google Drive servislerine, Youtube’un STK’lar için düzenlenmiş portalına ve Adwords’de ayrılan 10,000 dolarlık bağış sistemi içerisinde hedef kitleye erişim imkanı sunuluyor.

Dünyayı değiştirecek fikirlerinizi harekete geçirmek için aradığınız kaynağa buradan ulaşabilirsiniz.