Galatasaray-Uber İşbirliği

Galatasaray-Uber İşbirliği

Galatasaray Spor  Kulubü, Uber ile Galatasaray taraftarının Türk Telekom Arena’ya ulaşımını sağlamak için işbirliğine gitti.

Türk Telekom Arena’da gerçekleşen basın toplantısında ilk defa Uber kullanacak olan Galatasaray taraftarının, uygulamaya kaydolurken promosyon bölümüne “GALATASARAY” yazarak 2015-2016 futbol sezonu boyunca Türk Telekom Arena’ya ilk yolculuklarının 40 TL’ye kadar olan kısmını ücretsiz olarak gerçekleştirecekler. Galatarasay, tüm loca ve VIP koltuk sahibi 5 bin Galatasaray taraftarına Uber üzerinden Türk Telekom Arena’ya geliş ve gidişlerde geçerli olmak üzere her biri 70 Tl’ye kadar olan 10’ar adet ücretsiz yolculuk imkanı sunuyor.

Türk Telekom Arena’da düzenelenen basın toplantısında Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih İşbecer ve Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı katıldı. Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih İşbecer, “Günümüzde tüm dünyada yaygın olarak kullanılan; hızlı, konforlu ve ekonomik ulaşım sistemi sunan Uber ile anlaşarak bir ilke imza atık. Galatasaray taraftarı maç öncesinde cep telefonlarından bulundukları yere araç çağırarak Arena’ya ulaşabilecek, maç sonunda ise aynı şekilde stattan ayrılabilecekler.” dedi.

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı ise yaptığı açıklamada, “Uber olarak en büyük hedefimiz İstanbul’daki kullanıcılarımıza güvenli, kolay erişilebilir ve konforlu yolculuk imkânı sunmak. İstanbul’daki ulaşım sorununun farkındayız. Yaptığımız bu anlaşma ile Uber deneyimini Galatasaray taraftarıyla paylaşıyoruz.  Uber olarak Türk sporuna destek vermeye ve önümüzdeki dönemlerde de farklı işbirlikleriyle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.