Durex'ten Gençlere Mesaj Var

Durex’ten Gençlere Mesaj Var

Durex, kondom kullanımında sosyal kanıya meydan okuyarak Havas Worldwide London ile işbirliği yaptı ve insanların kondom kullanımı hakkındaki bakış açılarını ve fikirlerini öğrendi.

”When It’s On It’s On” isimli filmde Durex bir grup genç erkek ve kadına kondom ve kondom kullanımı ile ilgili düşüncelerini soruyor. Gençlerden gelen cevapların oldukça farklı olduğu gösteriliyor. Genç kadınlar, erkeklerin kondomun anı öldürdüğü düşüncesiyle kondom kullanmak istemediklerini düşünüyorlar. Genç erkekler ise kondom kullanmayı tercih eden kadınların cinsel ilişkide güvenliğe önem verdiklerini ve bu yüzden kondom kullanmayı tercih ettiklerini düşünüyor. Çalışmalar aslında genç kadın ve erkeklerin korunmasız cinsel ilişkilerin farkında olmadıklarını gösteriyor. Bu iç görüyle stratejisini belirleyen reklam filmi genel olarak cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve planlanmayan hamilelikler konusundaki yanlış kanılarla, ihmallerle mücadele etmeyi amaçlıyor.

Durex, ”Gençler, karşısındaki insanın düşünceleri hakkında net bir fikre sahip değiller, biz onlara bunu fark ettirerek önemli bir yanlış anlaşılmayı da ortaya çıkardık. Kondom kullanılmamasının ve gençlerin tehlikelerden bu kadar bihaber olmaları bizi oldukça şaşırttı. Marka olarak bu tip hataları düzeltmek ve gençlere güvenilir bir kaynak olabilmek bizim için önemli.” diyor.