Facebook'tan Hareketli Profiller

Facebook’tan Hareketli Profiller

Geçtiğimiz günlerde yaşadığı problemlerle gündeme gelen Facebook, mobil profil fotoğrafı yerine gif veya video yüklenebileceğini sürpriz bir duyuru ile bugün açıkladı.

Facebook,  kullanıcı profilleri ile ilgili bu yeni teknik uygulamayı Ağustos ayından bu yana test ediyor ve çok yakın süre içinde tüm kullanıcıların kullanımına açacağını bildirdi. Günde 4 milyardan fazla profil ziyaretinin gerçekleştiği sitede, kullanıcılar için online kimlik haline dönüşen ve arkadaş çevresiyle kurulan bağlantının ana hattı olması Facebook’un stratejik önemini daha da arttırıyor. Kurulduğu günden beri birçok yenilikle kullanıcılarını etkilemeyi amaçlayan Facebook bu sefer getirmeyi planladığı yenilikle çok ses getirecek gibi duruyor.

Uzun zamandır beklenen Facebook’un bu yeni uygulamasıyla kullanıcı profilleri yerine 7 saniyelik profil videoları konulabilecek. Loop yeteneğine sahip videolar Vine’da olduğu gibi 7 saniyenin sonunda başa dönecek. Aynı zamanda Instagram ve Twitter’da olduğu gibi yeni bir “Bio” alanında da kısa cümlelerle kullanıcının kendisini açıklamasına olanak verilecek.

Duyurusu yapılan bir başka yeni özellik ise geçici profil fotoğrafları. Süresi ayarlanabilen profil fotoğrafları verilen süre dolduktan sonra orijinal profil fotoğrafıyla değişecek. Süresi dolduğunda eski fotoğrafınız otomatik olarak yerini alacak.