Facebook’ta Etkileşimli Post Dönemi : Yeni Yüzyıl

Facebook’ta Etkileşimli Post Dönemi : Yeni Yüzyıl

Facebook’ta mozaik dönemin temelleri sağlam atılıyor. Post Sticker uygulaması anket ve slayt gösterisi gibi kullanıcılar arasında etkileşimin dibine vuran postlar yaratıyor.

Facebook’ta paylaşılan görsel ve videoların altında, mini testler, soru-cevaplı anketler, kampanya tanıtımları , slayt gösterileri vb. birçok etkileşime olanak sağlayan Post sticker uygulaması, bunu potansiyel kitleyi bunaltmadan, farklı pencereler açmadan, içeriğin hemen altında tüm işlemleri tamamlanmasına izin veriyor. Böylece markaların Facebook paylaşımlarının etkileşimini ve geri dönüşleri uygulama sayesinde artırıyor.

Yurt dışında örneklerine daha önce rastladığımız ancak ülkemize gelmesi keşfedilmeyi beklemek zorunda kalan etkileşimli paylaşımın Türkiye keşifcisi Promoqube oldu.

Sizi darlamadan sıkmadan markayı eğlenceye çeviren çalışmayı ülkemizde ilk kullanan marka ise bir banka oldu. Türkiye İş Bankası’nın sosyal medya çıkışı ile “Anında Bankacılık” sayfasında videoları izliyorsunuz ve soruları cevaplıyorsunuz. Yine de hep aynı posta bakıyorsunuz. Diğer onlarca sayfaya yönlendirilmeden gerekli işlemleri tamamlayıp yarışmaya katılıyorsunuz. Muhteşem değil mi?