Facebook Messenger Kodları ile Hızlı ve Kolay İletişim Başlıyor

Facebook Messenger Kodları ile Hızlı ve Kolay İletişim Başlıyor

Daha önce size Facebook Messenger’ın kullanıcılarla markaların sohbet etmesini sağlayabilecek bir yenilik yaptığını duyurmuştuk. Kişiler arasında hızlı mesajlaşma sağlayan Facebook Messenger yeni özelliği ile markalar içinde pazarlama iletişimi çalışmaları değerli bir platform haline gelmiş durumda. Facebook, Messenger uygulaması için iletişimde farklılık oluşturma isteğini geliştirdiği diğer yeni iki özelliği ile pekiştiriyor. 

Geçtiğimiz günlerde Facebook, Messenger’ın uygulamasının kullanıcılar arasındaki kullanım alışkanlığını arttırmaya ve farklılaşmaya yönelik çalışmalarını duyurmuştu. 900 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Facebook Messenger, yeni özellikleri ile kullanıcıları için geniş ve kapsamlı bir platform haline geldi.  Birçok işletmeden bireysel kullanıcıya kadar birçok kişi için tercih edilebilirliği yüksek bir iletişim aracına dönüşen Facebook Messenger, iletişimi daha hızlı ve kolay kılacak iki yeni özelliği daha kullanıcılarıyla paylaştı. Artık kullanıcılar istediği kişiler veya kurumsal işletmeler ile doğrudan kısa bir URL ile; ya da Messenger kodları ile iletişime geçebilecekler.

Messenger-kodu

Facebook Messenger güncellemeleri ile gelen yeni URL özelliği sayesinde oluşturulacak kısa iletişim adresleri kullanıcıların iletişime geçmek isteyeceği kişilere gönderilebilecek. Bağlantılarını oluşturacak olan kullanıcılar, sohbet etmek isteyecekleri kişilere doğrudan bu adresi gönderebilecekler. URL’nin ulaştırıldığı kullanıcılar ise bağlantıya tıkladığında doğrudan yazışma ekranına yönlendirilmiş olacaklar.

Facebook Messenger’a gelen bir diğer önemli yeniliğin ise,  kare kodlar ( QR  kodlar ) veya Snapchat kodlarına benzer bir yapı ile geliştirildiği fark ediliyor.  Facebook Messenger kodları,  diğer kod türlerinden farklı olarak profil fotoğrafının etrafına yerleştirilerek oluşturulmuş. Böylece özellik estetik açısından türevi çalışmalardan ayrılıyor. Kullanıcıya özel olarak oluşturulan Messenger kodları, doğrudan cihazın kamerası ile taranarak kodda yer alan kişi ile iletişime geçebilmeyi sağlıyor. Kodu tarayan kullanıcılar bu sayede doğrudan sohbet ekranına yönlendiriliyor.

 Pazarlama İletişimi’yle de hızlı bir şekilde yazışmak isterseniz aşağıdaki kodu taratmanız yeterli 🙂pazarlama-iletisimi-messenger-code