Facebook Messenger ile Arkadaşlarınızla Oyun Oynayın!

Facebook Messenger ile Arkadaşlarınızla Oyun Oynayın!

Facebook’un Newsroom sayfasından yayınladığı, duyuruya göre artık Facebook Messenger üzerinden arkadaşınızla oyun oynayabileceksiniz.

Facebook Instant Games özelliğini deneyimlemek için öncelikle Facebook Messenger uygulamasına girip ardından oyun oynamak istediğiniz arkadaşınızla sohbet penceresi başlatmanız gerekiyor. Arkadaşınızla birlikte oyun oynamaya hemen başlamak için yapmanız gereken şey emoji, fotoğraf ve dosya eki butonlarının yanında yer alan oyun kolu ikonu tıklamak. Oyun kolu ikonunu tıkladığınızda karşınıza gelen ekrandan istediğiniz oyunu seçerek Facebook Instant Games deneyimini yaşamaya başlayabilirsiniz. Oyunlar arasında PACKMAN, EverWing, Hex, Galaga gibi pek çok oyun bulunuyor. Facebook Instant Games özelliği henüz çok yeni olduğu için tüm kullanıcıların erişimine sunulmamıştır, bu nedenle kendi hesabınızda bu ikonu görmüyorsanız Facebook Instant Games deneyimini yaşamak için biraz daha beklemeniz gerekecek.

Facebook Messenger’da her ay bir milyar kişinin birbiriyle yazıştığı, emojiler ve fotoğraflar gönderdiğini düşünürsek, Facebook’un bu adımını kullanıcı deneyimini yükseltmek ve farklı deneyimler sunma noktasında atılmış önemli adım olarak görebiliriz. Özellikle ilerleyen günlerde bu özellik markalarda sunulacak olursa Messenger Bot teknolojisini bir adım daha daha ilerde görmüş olacağız. Bu noktadan sonra markaların Messenger Bot’ları sadece yazışmaktan ziyade artık tüketicilerle oyun oynayarak hatta kendi oyunlarını geliştirerek tüketicileri  eğlendiren bir fonksiyonda üstleniyor olacak. Facebook’un advergaming anlamında nasıl modeller ve ürünler sunacağını ilerleyen günlerde hep birlikte görüyor olacağız.

Facebook Instant Games özelliğini nasıl kullanacağınıza göz atmak için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

İçerik & Görsel Kaynak;
http://newsroom.fb.com/news/2016/11/game-on-you-can-now-play-games-on-messenger/