Çocuğunuzun En Sevdiği Oyuncağı Kaybolmasın

Çocuğunuzun En Sevdiği Oyuncağı Kaybolmasın

Kerry Foods bünyesinde bulunan sosis markası Richmond, ürettiği çiple ailelerin çocuklarının en sevdiği oyuncağı takip etmesini sağlıyor. Çip, bir uygulamaya bağlanarak kontrol edilebiliyor.

3 milyon poundluk, Saatchi&Saatchi London imzalı “sausages and chip” (sosisler ve çip) adlı kampanyayla Richmond, aile bağlarını kuvvetlendirmeyi ve ailelerin korkulu rüyası olan “kayıp oyuncak” olayını çözmeye çalışıyor. Amigo tarafından üretilen takip cihazı, promosyonlu bulunan paketlerdeki şifreleri kullanarak kazanılabiliyor. Ayrıca kampanyanın bir de reklam filmi bulunuyor. Filmde, oyuncak ayısı kaybolduktan sonra dünyası yıkılan 5 yaşındaki Emily Wright’ın hikayesi anlatılıyor. Saatchi&Saatchi London’ın stratejisti Richard Huntington: “”Blanky/bear/la la/bobbit nerede?” sorusunu duyduktan sonra onların ninelerinin eviyle M6 üzerindeki servisler arasında bir yerlerde olduğunu farketmek her anne babanın kabusudur. Böyle bir krizi çözmek Richmond için mükemmel bir rol.

Kampanya, Mike Whiteside ve Ben Robinson tarafından hazırlanmış. Filmin yönetmenleri, Stink’ten Wilkins ve Maguire. Medya planlama ve satın alma işleri de Vizeum adlı ajans tarafından yapılmış.