Eodev Brainly Ortak Mobil Uygulamasında

Eodev Brainly Ortak Mobil Uygulamasında

Eodev.com, öğrencilerin ödevlerinde birbirlerine yardım edebildiği, bütün dersler için ayrı ayrı sekmelerin mevcut olduğu, 2012 yılında hizmet vermeye başlamış 5 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir uygulama.

Eodev.com iOS ve Android platformlarında, mobil uygulamalarındaki değişim için Polonya merkezli Brainly markası ile birleşerek, ana şirketinin çatısı altına giriyor. Bu birliktelikle ortak bir bilgi havuzu oluşacak ve ortak öğrenme projesinin önemli üyeleri arasında Eodev.com yerini alacak. Ortak mobil uygulama sayesinde, 35 farklı ülkeden aylık 40+ milyon kullanıcıya doğrudan bilgi aktarımı sağlanarak, farklı ülkelerdeki kullanıcılar için her öğrencinin eğitim sistemine göre, ara yüz ve bilgi tabanı hizmeti ile en doğru bilgiye ulaşabilme imkanı sunulacak.

brainly-eodev_kuresel_mobil

Eodev, 2012’den beri Brainly’nin Türkiye yerel arayüz sitesi olarak hizmet veriyor. Masaüstünde marka halen Eodev.com adı altında kullanılmakla birlikte, markanın Android ve iOS uygulamaları, Brainly’nin küresel uygulamasına dahil olmuş durumda. Türk öğrenciler, Google Play ve AppStore mağazalarında Eodev.com uygulamasını “Brainly” markasıyla kullanmaya devam edecekler. Brainly ismi ile global bir bakış açısı yakalayacak olan Eodev.com, Türk öğrencileri için daha modern bakış açısı ve daha geniş bilgi tabanı sunabilecek. Pek çok öğretmen ve eğitim gönüllüsü ile öğrencilerin okul derslerinde birbirlerine ücretsiz yardım edebilmeleri için özel bir sosyal eğitim topluluk olan Brainly, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına öğrencilere eşsiz bir fırsat vermekte.

Brainly’nin CEO’su Michał Borkowski​, yeni küresel mobil uygulama hakkında: “Tüm öğrenciler için bilgiye erişimi daha hızlı ve daha kolay kılıyoruz. Yeni arama motoru fonksiyonu sayesinde öğrenciler, sınavlara hazırlanırken, kompozisyon veya performans ödevleri ile ilgili sınıf projeleri yaparken ihtiyaç duyabilecekleri herhangi bir ders konusunu araştırabilecekler. Tüm konuların ve sınıf seviyelerinin tek bir uygulamada toplanması ile gereken bilgiye ulaşmak çok daha kolay olacak!​” açıklamasında bulundu.

eodev_masaustu_goruntu