Boyner Vitrinleri Sokak Sanatçılarına Emanet

Boyner Vitrinleri Sokak Sanatçılarına Emanet

Vitrin görsellerinde fark yaratmak isteyen Boyner, 7 grafiti sanatçısıyla iş birliği yaptı. Bu görsel şölen 15 Kasım tarihine kadar 72 Boyner ve YKM mağazalarında yer alacak.

Hem renkli bir alışveriş hem de sokak sanatı için farkındalık

Vitrindeki görsel şölene katkıda bulunan Turbo “Grafiti ve Sokak Sanatı’nın insanların hayatını renklendirmek, şehrin gri duvarlarını bir karaktere buluşturmak için bir araç olduğunu” söylüyor. Müşteriler için renkli bir alışveriş deneyimi yaşatacak olan sanatçılar aynı zamanda sokak sanatı farkındalığının artacağını düşünüyor.

Mağazaların vitrinlerini renklendiren sanatçılar, grafiti ve sokak sanatında Türkiye’nin en yetenekli sanatçıları arasında yer alıyor. Maltepepark’ta eserini yaratan Set, “Duvarlar benim kâğıdım gibi, özgürlüğü ifade ediyor” diyor.

Tek bir mağaza için 14 saat emek verildi

Her bir mağaza için 300 kutudan fazla sprey boya kullanan sanatçılar, çalışmalarına alışveriş merkezi kapandıktan sonra başlayıp ertesi gün saat 12’ye kadar ara vermeden devam ettiler.

Bir de mikro site yayınlanıyor

Street Art projesiyle vitrinlerinde farklılık yaratan Boyner proje kapsamında bir de mikro site hazırlıyor. Eserler ve sanatçılar hakkında bilgi almak isteyen ziyaretçiler 18 Eylül’den itibaren sanatvitrinde.boyner.com.tr sitesini ziyaret edebilecekler. Bu dönem içerisinde boyner.com.tr’da da sanatçıların eserleri yer alacak.