Balparmak'tan Herkesin Yerinde Olmak İsteyeceği Bir Adam: Ballı Adam

Balparmak’tan Herkesin Yerinde Olmak İsteyeceği Bir Adam: Ballı Adam

Plasenta Conversation Agency tarafından Balparmak için hazırlanan yeni reklam filminde “Ballı Adam” karakterinin günlük hayatından bir kesit izliyoruz.

Kimi insanlar doğuştan şanssız olduklarına ya da Murphy Kanunları’nın her daim kendilerini bulduklarına inanırlar. Balparmak’ın yeni reklam filminin baş kahramanı “Ballı Adam” ise bunun tam tersi bir hayat yaşıyor. Başına gelebilecek her türlü tehlikeden kıl payı kurtulan kahramanımız için hayat çok daha kolay. Hangimiz başımıza çarpmak üzere olan bir merdivenden yerde gördüğümüz parayı almak için eğildiğimizde kurtulacak kadar şanslı, ya da “ballı” olabiliriz ki?

Kampanya sosyal medyada #BallısınTabii etiketiyle yer alıyor. Oldukça ses getiren reklam filmi Twitter’da bir süre Türkiye TT listesine girdi. Filmde baştan sona bize eski zaman mahallelerini hatırlatan bir hava var, fonda çalan Erkut Taçkın-Sevmek İstiyorum şarkısıyla da bu hava desteklenmiş. Filmde ayrıca mahalle berberini Plasenta’nın yaratıcı yönetmeni ve ajans başkanı Cem Batu canlandırıyor. Cem Batu dükkanına da aynı zamanda oğlunun adı olan “Mert Ali” adını vermiş. 🙂