Adidas ve Kanye West'ten Yeni Proje

Adidas ve Kanye West’ten Yeni Proje

Dünyaca ünlü spor markası adidas, Kanye West ile uzun dönemli bir iş birliği projesine imza atttıklarını açıkladı. “adidas + KANYE WEST” adını taşıyan bu proje ile sokak stili ve spor kategorilerinde YEEZY markalı ayakkabılar, kıyafetler ve aksesuar ürünleri yer alacak.

Adidas, Kanye West’in vizyonu ve hayal gücü ile Adidas’ın teknik ve inovatif uzmanlığının birleşerek markanın geleceğinin yeniden tanımlandığını belirtti. Yaklaşık 2 yıl önce adidas Originals ve Kanye West, Yeezy Boost koleksiyonu ile  sıradışı bir iş birliğine imza atarak dünya çapında büyük yankı uyandırmıştı. Yeezy Boost 350 ve Yeezy Boost 750 ayakkabıları dünyanın en hızlı tüketilen ayakkabı modellerinden biri haline geldi.  adidas + KANYE WEST projesi ile adidas’ın performans ve spor kategorisinde YEEZY imzalı ürün koleksiyonları yer alacak.

Kanye West proje için “Son iki yıl boyunca Adidas ve YEEZY olarak geleceğe dokunduk. Bu birliktelik, hayalleri olan insanların limitleri olmayan hayaller kurabileceklerinin kanıtı.” derken Adidas CMO’su Eric Liedtke iş birliği hakkında: “Kanye West başkalarının görmediklerini görebilen bir kreatör. Bu birlikteliği oluşturduğumuz için onur ve heyecan duyuyoruz. adidas + KANYE WEST projesi ile spor dünyasına Kanye’nin yaratıcılığını gösterebileceği alanlar keşfedeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bu birlikteliğin ilk ürünlerinin 2017 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacağı açıklandı.