5 Yıl Sonra Gelecek Etkinlik Daveti

5 Yıl Sonra Gelecek Etkinlik Daveti

Facebook anasayfalarımızda son günlerde karşımıza çıkan sıradışı bir etkinlik var, bu etkinlik bizi 5 yıl sonra buluşup bir barbekü partisi yapmaya davet ediyor.

İş görüşmelerindeki o meşhur soru: “5 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?” Bu sorunun cevabını, bize yönelten kişiden çok daha fazla merak ediyoruz belki de. Belki de bu yüzden son günlerde Facebook anasayfamızda sık sık gördüğümüz “5 Yıl Sonra Bir Etkinlik Daveti Gelecek & Tepkin Ne Olacak?” isimli etkinliğe katılım oranları oldukça yüksek. Etkinlik bizi 5 yıl sonra Taksim Gezi Parkı’nda bir barbekü partisine davet ediyor. Hayatların çok hızlı yaşandığı bu çağda, bir de gündemin inanılmaz hızla değiştiği ve her gün biraz daha hareketlendiği bir ülkede yaşadığımızı düşünürsek 5 yıl sonra bambaşka hayatlarımız olabileceğini düşünmek pek de yanlış değil. Yaşadığımız gelecek kaygısının da bunda bir etkisi olabilir.

Etkinliğe katılım şimdiden 180 bin kişiyi bulmuş durumda. Markaların ajanslara sürekli bir “viral” kampanya isteğiyle gittiği ve viralin ne olup olmadığının hala tartışıldığı günümüzde, bu etkinlik belki de viral etkisine güzel bir örnek olabilir. Orijinal etkinlik sayfası bu kadar çok katılımcıya ulaştıktan sonra, sayfaya karşı çıkanlar ve kendi şehirlerinde bu etkinliği gerçekleştirmek isteyenler de yeni etkinlik davetleri oluşturmuşlar. Bunların içinde 5 yıl sonra hiçbir şeyin değişmeyeceğini düşünenler, Alsancak’ta midye yemeyi planlayan İzmirliler ve Seğmenler Parkı’nda benzer bir etkinlik gerçekleştirmek isteyen Ankaralılar var.

Tamamen organik olarak büyüdüğünü düşündüğümüz organizasyon gerçekten amacına ulaşacak mı bilinmez, belki de 5 yıl sonra bir devam haberi yaparız, ama bu günlerde hepimizin dikkatini çektiği kesin.