Povie GoPro'ya Göz Kırpıyor

Povie GoPro’ya Göz Kırpıyor

Ankara’da faaliyet gösteren bir teknoloji şirketi olan Edelkrone, Povie isimli yeni aparatını satışa çıkardı. Boyuna takılan cep telefonu tutucu Povie sayesinde kullanıcı kendi bakış açısından (Point-of-view) hatıralarını ölümsüzleştirebilecek.

Her an, her dakika telefona bakma ihtiyacı duyuyoruz. Yaptığımız aktiviteleri anlık olarak sosyal medya mecralarında paylaşıyoruz. Giyilebilir cep telefonu tutucusu Povie sayesinde video kaydetmek çok daha kolay olacak.

Povie tanıtım videosunu ilk izlediğimde aklıma GoPro geldi. GoPro’yu kafamıza, kaskımıza, omzumuza takmak için bir aparat gerekiyor. Povie ise bir aparata ihtiyaç duymadan bir anda hayatımıza girip her anımızı bizim gözümüzden kaydedebiliyor. En mutlu anlarımızda anın tadını çıkarmak yerine video çekiyoruz. Povie ile telefonu elinize almanıza gerek yok, telefonu boynunuza takın ve anın tadını çıkarın.

Sağlık Bakanlığı yıllar önce bir kamu spotunu Point-of-view tarzıyla çekmişti. Povie ile tüm hayatımızı bu açıdan kaydedebiliriz.

Boyuna takılan bu aparat 66 gr ağırlığında, 236 gr taşıma kapasitesine sahiptir. iPhone 6s’in 143 gram olduğunu düşünürsek, bu aparak iPhone 6s’in ağırlığının yarısı kadar boynunuza yük bindirirken, iPhone 6s’in 2 katı kadar yük taşıyabiliyor. Ürünü satın aldığınızda yanında yapışkanlı bir metal plakanın da sahibi oluyorsunuz. Böylece tüm telefonlarınız ile bu harika boyunluğu kullanabileceksiniz.

Edelkrone tarafından geliştirilen Povie, yüksek çözünürlükte çekim yapan, yaklaşık kibrit kutusu büyüklüğünde olan GoPro’nun en büyük rakibi olacak gibi görünüyor.

Povie’nin nasıl geliştirildiğini merak ediyorsanız Başka Bir Şey kanalındaki bu videoyu izleyebilirsiniz;