Paris'te Hayatını Kaybeden Metin Yazarının Reklamı Ödül Aldı

Paris’te Hayatını Kaybeden Metin Yazarının Reklamı Ödül Aldı

Epica ödülleri sahiplerini buldu. Altın ödül kazanan işlerden birinin metin yazarı da Paris’te konser salonuna yapılan saldırıda hayatını kaybeden Fabrice Dubois idi. 

Geçtiğimiz Cuma Paris’te yaşanan terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin arasında reklamcılık sektöründen bir çok insan vardı. Bunlardan biri de konser salonundaki silahlı baskında hayatını kaybeden Fransız Fabrice Dubois idi. Fabrice Dubois, Epica ödüllerinde en iyi animasyon dalında altın kazanan Renault reklamının metin yazarıydı. Sloganı “Go Anywhere, Go Everywhere” olan reklam filmi, çok fazla metin içermese de enerjisiyle ve arka planda kullanılan “Sexx Laws” şarkısıyla jürinin beğenisini kazandı. Jüri, reklamın yaratıcı ekibinde yer alan Dubois’in saldırılarda hayatını kaybettiğini oylama sonuçlandıktan sonra öğrendi.

Reklam filminin kreatif direktörlüğünü Christophe Perruchas, art direktörlüğünü ise Pascale Gayraud yapmış. Animasyonları Kuntzel+Deygas tarafından yaratılmış ve prodüksiyon Add a Dog firmasına ait.