Jack Dorsey'den Zaman Akışı Açıklaması

Jack Dorsey’den Zaman Akışı Açıklaması

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Cumartesi günü çıkan haberlere dair bir açıklama yaptı. Fakat açıklama kullanıcıları pek tatmin etmişe benzemiyor.

Haftasonu Buzzfeed’in başını çektiği bazı içerik ve teknoloji siteleri Twitter’ın ters kronolojik zaman akışını bırakıp Facebook tarzındaki algoritmik bir zaman akışına geçeceği yolunda haberler servis etmişti. Bu habere göre değişiklik bu hafta içerisinde kendini gösterecekti. Kullanıcılar #RIPTwitter hashtagi altında tepkilerini gösterdiler. Birçok ünlü isimde dahil olmak üzere Twitter’ı yoğun olarak kullanan insanlar bu duruma sessiz kalmadı.Konu hakkında çıkan haberler ve #RIPTwitter hashtagi altındaki yoğun konuşmalar sonrasında bazı Twitter çalışanları attıkları tweetler ile konuya açıklık getirmeye çalıştılar. Fakat Jack Dorsey bunu yeterli görmemiş olacakki kendisi de bir açıklama yapma gereği duydu.
Jack Dorsey’in aşağıda yer alan açıklamasından sonra tepki tweetlerinin devam etmesi, kullanıcıların pek tatmin olmadığının bir göstergesi olabilir. Açıklamalarında “Önümüzdeki hafta çıkarmayı hiç düşünmedik.” cümlesinden daha sonra bu uygulamanın Twitter’ın bir parçası olabileceği anlamı çıkartılıyor. Büyüme konusunda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle değişiklikler yapıp mecrayı daha ulaşılabilir ve kitlelere açık bir hale getirmeye çalışan yönetimin, bu değişiklikleri halihazırda mecrayı yoğun olarak kullanan insanları Twitter’a küstürmeden yapması gerekiyor.