Gillette'den Görmek İstemediğimiz Hareketler

Gillette’den Görmek İstemediğimiz Hareketler

Gillette’in, rakibine yapılan yorumları sosyal medya üzerinden desteklemesi tepki topladı.

Gillette herkesin bildiği ve günlük sakal traşı olan bir çok insanın kullandığı bir traş bıçağı markası. Dollar Shave Club ise birkaç yıldır hem değişik iş modeli hem de uygun fiyatlı traş bıçakları sayesinde ilgi çeken ve çok sevilen bir marka. İnternet sitesine (https://www.dollarshaveclub.com) girip oradan tercihinize göre 3 traş bıçağından birini seçip siparişi veriyorsunuz, onlarda adresinize aylık olarak gönderiyor. Bu kadar basit. Reklamlarında ise yüksek fiyatlı traş bıçaklarına savaş açtığını açıkça ve mizahi bir dille ilan ediyor. Aşağıda birkaç örneğini izleyebilirsiniz.

 

 

 

Gayet eğlenceli ve mesajı direkt veren reklamlar.

Dollar Shave Club geçtiğimiz ay içinde ABD’deki en çok satan 2. marka olduğunu iddia etti. Buna karşılık Gillette’in cevabı ise çok tartışmalı oldu. Son birkaç gündür Dollar Shave Club’a gelen olumsuz twitleri promote etmeye başladı.

gillette-gormek-istemedigimiz-hareketler -21111

Bu twitter kullanıcıları arasında tartışma başlattı. Gillette’e kızıp DSC’a geçeceğini söyleyen de vardı, ikisinide almayıp başka marka kullanacağını söyleyen de. Ama özet olarak bu hamlesiyle Gillette çok tepki topladı. Birkaç örnek tweet:

Henüz Gillette konu ile ilgili bir yorum yapmış değil. Dollar Shave Club ise yorum yapmayı reddetti. Ama görünen o ki pazarlamacılar sosyal medyada yeri geldiğini düşündüklerinde fazlasıyla agresifleşebiliyorlar.