Facebook'tan 2015'in En Çok Konuşulanları

Facebook’tan 2015’in En Çok Konuşulanları

Yılsonu yaklaştıkça sosyal ağlar 2015’in bir özetini çıkarmaya başladılar. Twitter ve Youtube’dan sonra Facebook’ta 2015’in en çok konuşulanlarını derlemiş.

Facebook, 1 Ocak ve 1 Aralık arasında hangi konular hakkında daha çok konuşulduğunu ölçümleyip bunları bir araya getirmiş. Kategorilere göre top10 listesi hazırlayan şirket, ulaştığı sonuçları sitesinde açıkladı. Bu kategoriler arasında hakkında en çok konuşulan Tv şovları, filmler, lokasyon/yerler, sporcular, sanatçılar ve tabiki siyasetçiler yer alıyor. Bu kategoriler arasında ABD özelinde en çok konuşulan konular hakkında bir Top10 listesi de var.

Küresel çapta konuşulanlar arasında Paris saldırıları, Nepal’de meydana gelen 7.8 şiddetindeki deprem, Suriyeli mülteci krizi, Baltimore gösterileri, Charlie Hebdo saldırısı ve eşcinsel evliliklerin yasalaşması dikkat çekenler arasında. Küresel çapta hakkında konuşulan politikacılar Top10 listesinde ise 7. sırada karşımıza Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çıkıyor. Detaylı listelere http://yearinreview.fb.com/2015 sitesinden ulaşabilirsiniz.

2015 Year in Review from Facebook on Vimeo.