Facebook Mobil Çoklu Haber Akışını Test Ediyor

Facebook Mobil Çoklu Haber Akışını Test Ediyor

Facebook haber akışında farklı özellikleri ile bir kez daha karşımıza çıkıyor. Haber akışını kullanıcını hesabına göre kişiselleştirerek mobilde test eden Facebook, takip ettiğiniz kişi ve sayfalardan güncellemelerin konularına göre kategorize edip size sunacak yeni özelliği için çalışıyor.

Facebook haber akış ekranını bir gazeteye gibi kategori halinde size sunacak ikincil bir haber akışı ekleyerek ana ekranını daha kullanışlı hale getirmeye çalışıyor. Daha önce Twitter da konuya yönelik çalışmalar üstlenmiş, ancak herhangi bir sonuca varamamıştı. Düzenlenen yeniliğin yakın zamanda arka planda kalan gönderileri de su üstüne çıkarıp çıkarmayacağı merak konusu. Gazete edasıyla hazırlanan özellik ilk olarak bir Twitter kullanıcı tarafından tespit edilmiş. Facebook test çalışmalarına ise seçtiği kullanıcıları dâhil ediyor. Eğer hesabınızın haber akışında bahsi geçen şekilde farklılık görüyorsanız, bu sizin de şanslı kullanıcılardan olduğunuzu gösteriyor.

Facebook’un haber akışının bahsi geçen şekilde değişeceğine ilk işaret olarak Ekim ayında düzenlenen alışveriş akılı olarak kabul ediyoruz. E-ticaret mağazalarını vitrin haline getirmiş,  özelliği Marketplace olarak adlandırmıştı. Yeni ekranın Facebook kullanıcılarına nasıl bir kolaylık ve kullanışlılık sunacağı hakkındaki görüşler giderek artıyor. Önümüzdeki günlerde yeni  haber akışı modeli ile karşımıza çıkacak olan Facebook, yeni özelliğini ne zaman tüm kullanıcılara sunacağı ise  henüz bilinmiyor.