Effie Ödülleri'nden 2016 Yılı İçin Eğlenceli Bir Giriş Çağrısı: Her Fikir İyi Fikir Değildir

Effie Ödülleri’nden 2016 Yılı İçin Eğlenceli Bir Giriş Çağrısı: Her Fikir İyi Fikir Değildir

Siz de reklamcılık sektöründesiniz ve ailenizin, arkadaşlarınızın her gün yeni bir reklam fikriyle karşınıza gelmelerinden yoruldunuz mu? O zaman bu kampanya tam size göre.

Reklam sektöründe çalışmanın en sinir bozucu yanlarından biri kuşkusuz herkesin ama herkesin sizin işinizi yapabileceğini düşünüyor olmasıdır. Dahası, muhtemelen sizden daha iyi yapabileceklerini düşünürler. Size muhteşem ve parlak fikirlerini anlatırken alttan alta sizin hiçbir zaman böyle mükemmel bir fikir bulduğunuzu duymadıklarını ima ederler.

Tabii ki, fikirleri sandıkları gibi eşsiz ve parlak değil, genelde kullanışsız ve saçma oluyor. Şimdiden kulağınızda çınlayan diyaloglar olmuştur, kardeşinizin muhteşem jingle fikirleri, babanızın eşsiz kelime oyunları, arkadaşlarınızın “Ben de çekerim reklam n’olcak.” sözleri ve daha niceleri. Bunlar her ne kadar utandırıcı anlar olsa da, bilin ki acınızı paylaşan birileri var.

Effie Ödülleri’nin 2016 girişlerine çağrı yapan VIA Agency imzalı yeni videoları her kreatifin aşina olduğu trajikomik anlardan oluşuyor. Kampanyanın teması: “Not every idea is a good idea.” (Her fikir iyi fikir değildir.)

7 filmden oluşan seriyi aşağıda izleyebilirsiniz.