Barbie'den Kızlara: "Her Şey Olabilirsiniz"

Barbie’den Kızlara: “Her Şey Olabilirsiniz”

Küçük kızları profesyonel işlerin başında gösteren reklam filmi, bu kez çocukları değil anne ve babaları hedefliyor.

Her küçük kız, bebeğiyle oynarken kendisini çeşitli şekillerde hayal etmiştir, daha küçücük bir çocukken bize hayal gücümüzün yettiğince yepyeni kapılar açmıştır bebeklerimiz. Barbie de bu içgörüden yola çıkarak bir video hazırlamış. Barbie’nin tüm Dünyada küçük kızların kalplerine ve akıllarına sahip olduğunu bilen Mattel bu kez hedef değiştirerek anne ve babalara seslenmiş.

“You Can Be Anything” (Her şey Olabilirsin) sloganını taşıyan yeni video BBDO San Francisco imzalı. Yeni filmde, küçük kızları gerçek hayat standartlarında profesyonel işler yaparken görüyoruz. Yetişkinler etraflarında bu oyuna uyum sağlarken, küçük kahramanlarımız üniversite profesörü, veteriner, futbol koçu ve tur rehberi olarak karşımıza çıkıyor.

Kampanyanın kreatif direktörü Matt Miller’a göre, filmin senaryosu önceden yazılmamış. Filmde oynayacak kızların büyüdüklerinde ne olmak istediği sorulmuş ve senaryo ona göre şekillenmiş. Bu video, sürecek kampanyanın bir parçası; kampanya sosyal medya çalışmaları, yerel çalışmalar ve başka videolar da içerecek. Marka Haziran ayında, daha çok etnik çeşitliliğe sahip serisini tanıtmıştı.

Matt Miller ayrıca “Bu neslin anneleri yıllarca Barbie imajları bombardımanına tutuldu, ama Barbie’nin ilk olarak neden yaratıldığını bilmiyorlar. Biz de o yaratıcı anımızı Barbie’nin yaratıcısı Ruth Handler’ın söylediği bir sözü bulduğumuzda yaşadık. Kendisi, “Barbie’yi kızlara seçme şansları olduğunu göstermek için yarattık.” demiş.” diyerek kampanyanın ortaya çıkışı hakkında bilgi verdi.