UberEVENTS Sizi Özel Hissettirecek

UberEVENTS Sizi Özel Hissettirecek

Eğer etkinliklerinizi Uber üzerinden açıyorsanız, katılımcılarınıza eşsiz bir deneyim yaşatacaksınız.

Uber yeni dikey hizmetlere girebilmek için kolları sıvadı. Taksi ve özel araç çağırma girişimi olan Uber, UberEVENTS adını verdiği etkinlik planlayıcısını ilk New York’da denemeye başladı. Bu hizmetle Uber ziyaretçilerin işini kolaylaştırmayı hedef alıyor.

Kolaylaştırsın da nedir bu UberEVENTS? Ne işe yarar? Nasıl çalışır? Gelin sistemi etraflıca ele alalım. Öncelikle UberEVENTS’in odak noktası etkinlik sahipleri, parti organizatörleri ve katılımcıları etkinlik mekanına ulaştırmak. Bu amaç doğrultusunda geliştirdikleri sistem şu şekilde ilerliyor; Etkinliği organize eden kişi veya kurum Uber üzerinden bir etkinlik açıyor ve bu etkinliğin ulaşım masraflarını karşılıyor. Organizatör etkinliğin detaylarını, katılımcıları Uber’e bildiriyor ve sonrasında Uber verilen bilgiler doğrultusunda, davetlilerin e-posta adresine ulaşım kodu gönderiyor. Etkinlik davetlileri aldıkları kodları Uber uygulamaları üzerinden girerek, onları etkinlik alanına ulaştıracak aracı çağırabiliyor.

Gelecek haftalarda ilk olarak beta sürümlü açılacak olan UberEVENTS ile organizatörler daha fazla katılımcı çekmeye çalışırken, katılımcılar ise kendilerini özel hissedecek.