Lead Instagram Oyunuyla Tanıtıldı

Lead Instagram Oyunuyla Tanıtıldı

Koç Holding, liderlik eğitimlerini gözden geçirerek çalışanlarına kariyer basamaklarını tırmanırken destek olmak için LEAD adını verdiği yepyeni bir eğitim programı hazırladı. Programı eğlenceli bir yolla anlatmayı hedefleyen Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğü, LEAD’i tanıtmak için 20 farklı illüstrasyon ve 30 farklı Instagram profilinden oluşan bir oyun hazırladı. Oyunu gördüğü büyük ilgi üzerine de www.instagram.com/koclead Instagram hesabından tüm Instagram kullanıcılarının katılımına açtı. Oyunun sonunda kazananlar sürpriz ödüllerin sahibi oluyor.

Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğü, Koç Topluluğu çalışanları için liderlik programlarını LEAD adını verdiği yepyeni bir liderlik eğitim programında bir araya getirdi. LEAD’i daha eğlenceli bir yolla tanıtmak için de farklı bir yöntem deneyerek Instagram oyunu hazırladı. 20 farklı illüstrasyon ve 30 farklı Instagram hesabından oluşan Instagram oyunu İlk 3 günde yaklaşık 10 bin kişinin ilgisini çekti. Gördüğü yoğun ilgi üzerine oyun, 22 – 24 Aralık tarihlerinde tüm Instagram kullanıcılarının katılımına açıldı.

Instagram’ın hali hazırda varolan özellikleri kullanılarak oynanabilen bu eğlenceli oyun ile katılımcılar, iş hayatının farklı karelerine şahit oluyor. Örneğin fabrika simülasyonunda katılımcı eğlenceli bir tur atarken, iş hayatında karşılaşılabileceği potansiyel zorluklar karşısında Koç Holding’in Topluluk çalışanlarına sunduğu eğitim imkanları görme şansı buluyor. Başlangıçta sadece Koç Topluluğu çalışanlarına ödüller kazandıran oyun, dışarıya açılan üçüncü aşaması ile birlikte tüm Instagram kullanıcıları tarafından oynanabiliyor. Bu eğlenceli deneyimi yaşamak isteyenler, www.instagram.com/koclead hesabına göz atabilir.