Yeni Medya

Çok yakında Facebook’a ‘Beğenme-me’ (Dislike) butonu getiriliyor

Facebook kullanıcılarının hoşlanmadığı veya tepkisiz kaldığı paylaşımlar için kullanabileceği “dislike” butonu nihayet geliyor. 

Sosyal medya devi Facebook’ta yenilikler sürüyor. Artık tek bir tık ile tepkinizi ortaya koyabilirsiniz. Beğen “like” butonunun tersi “dislike” butonu geliyor; konuyla ilgili ilk açıklama “Q&A with Mark” etkinliği sırasında sorulan bir soruda geldi. Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’a “dislike” butonu geleceğini doğruladı. Zuckerberg; gelecek “dislike” butonunu “Alternatif beğenme eylemi” ibaresi olarak tanımladığına dikkat çekiyor. Yani Facebook’taki “dislike” butonunun YouTube’da olduğu gibi doğrudan beğenilmeyen içeriklerde kullanılması amacıyla değil; empati kurmak amacıyla kullanılması gerektiği vurgulanıyor.

Dünya gündeminde mültecilerin yaşadığı sorunlar ve zorluklar çok dikkat çekiyor. Özellikle ülkemize olan terör saldırıları sebebiyle gelen şehit haberlerini facebook paylaşımlarında görmekteyiz. Mülteci sorunu ve şehit haberlerinde kimse ‘beğen’ “like” butonuna basmak istememektedir. Yapılan paylaşım ve haberlerde duygularını daha iyi ifade etmek isteyen Facebook üyeleri için beğenme-me  “dislike” butonu olacak.

Test aşamasından sonra olumlu geri dönüşler alınırsa buton kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
X