Uber'den İmza Kampanyası

Uber’den İmza Kampanyası

Uber markası, Londra’da tehlikede. Transport for London tarafından çıkarılması planlanan yeni kurallar uygulamanın işleyişiyle ters düşüyor.

Geçen hafta Uber, kullanıcılarına “Yeni TFL (Transport for London) kurallarının bildikleri ve sevdikleri Uber’in sonu olabileceğini” söyledi ve bunu engellemek için bir dilekçe imzalamaya davet etti.

Önerilen bu yeni kuralların içinde; zorunlu harita okuma testi, İngilizce değerlendirmesi yer alıyor ve sabit bir hattan 7 gün öncesine kadar taksi rezervasyonunu içeriyor. Bu da anında hizmet vadeden Uber’in çalışma modelini engelliyor. Uber bir e-postada müşterilerine, bu kuralların 5 dakikalık zorunlu bekleme süresi anlamına gelebileceğini ve böyle olursa insanların arabaların ne kadar yaklaştığını göremeyeceklerini, ayrıca aynı yöne giden insanların bir arabayı paylaşmalarını da engelleyeceğini söyledi.

Londra’daki taksi şoförleri uzun zamandır uygulamanın yasadaki boşluklardan yararlandığını iddia ederek TFL’yi baskı altında tutuyordu. İlk kez Haziran 2014 tarihinde greve gittiler. Dilekçe geçen haftaya kadar 73.240 kişi tarafından imzalandı ve Uber’den yapılan açıklamaya göre bu sayı her saniye artıyor.