Steam'da Black Friday İndirimleri Bugün Başlıyor!

Steam’da Black Friday İndirimleri Bugün Başlıyor!

Oyunseverlerin heyecanla beklediği geleneksel Steam Black Friday indirimlerinin 25 Kasım 20:00’da başlayacağı açıklandı. Önceki senelerde bu güne özel, pek çok oyun grubunda ciddi indirimler yapan Steam, indirimlerin 1 Aralık tarihine kadar süreceğini belirtti.

Hangi oyun kategorilerinde veya hangi oyunlarda henüz ne oranda indirim uygulanacağı belli olmasada önceki senelerdeki tecrübelerine dayanan oyuncular bazı oyunlarda %80’lere varan indirimler olduğunu belirtiyor. Oyun sektörü, yaratıcılık ve stratejiyi içinde barındırması nedeniyle pazarlama iletişimcilerinin yakından takip etmesi gereken bir sektör. E-sport kavramının da hayatımıza girmesiyle birlikte sadece oyun üreticilerinin değer yarattığı bir pazar olmaktan çıkıp oyuncularında maddi değer oluşturduğu bir yer haline gelen e-platform dikkatleri üzerine çekmekte. Böyle bir konjoktürde ciddi bir pazar haline dönüşen bu sektör fırsat/potansiyelleri görmek adına yakından takip edilmeli.

Steam’de son trendlerin neler olduğunu ise bir önceki yazımızda yayınlamıştık. O haberimizede tekrar göz atarak oyun sektörünü yakından inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.