Steam'da 12,5 Milyon Kullanıcı Aynı Anda Aktif Oldu

Steam’da 12,5 Milyon Kullanıcı Aynı Anda Aktif Oldu

Oyun dünyasının en büyük oyuncu ve store platformu olan Steam’da 12,5 milyondan daha fazla kullanıcı aynı anda aktif olarak yeni bir rekora imza attı.

Oyuncular için önemli bir platform olan Steam’ın toplamda 125 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Store ve server desteği sayesinde oyuncuların rutinlerinden biri haline gelen Steam, hem esport pazarının hangi seviyelerine ulaştığını hem de bu alandaki trendleri göstermesi açısından biz pazarlama iletişimcileri için önemli bilgiler sunuyor. Esport Türkiye’de henüz yeni yeni gelişip gündeme gelse de yurtdışında bu alan ciddi bir ekonomiye sahip. Pek çok marka özel turnuvalar ve etkinliklere sağladığı sponsorluklar ve  oyun içi reklam çalışmalarıyla bu kullanıcıları hedefliyor. Özellikle teknoloji firmaları ve spor kulüpleri için önemli bir fırsat olan esport kategorisi değerlendirilmesi gereken bir cevher olarak işlenmeyi bekliyor.

Bu rekorun kırılmasında en önemli yere sahip oyunlar ise, Dota 2, Counter-Strike:Global Offensive, Team Fortress 2 ve Grand Theft Auto V oldu.

steam-en-aktif-oyunlar