Fanta Enerjik Ruhu ile Trendleri Sıkı Takipte

Fanta Enerjik Ruhu ile Trendleri Sıkı Takipte

“Fanta biter, hisler kelimelere sığmaz” diyerek emoji trendini yakalayan marka, gençlerle iletişimin kısa yolunu keşfetmiş görünüyor.

Günümüzde pazarlamacıların gözü Z kuşağında. Yeni kuşak tüketiciyle daha samimi ilişki kurmak isteyen markalar, teknoloji içine doğan ve bu şekilde gelişen kuşak için yeni teknolojileri ve kısa yolları hızla keşfederek yakın takibe alıp, aynı dili konuşma konusunda büyük çaba sarf ediyor. Takip ettikleri yeni kuşağın, mesajla iletişim kurup, duygularını anlatmak için emojileri kullandıklarını keşfeden markalar yeni bir devir başlattı “emoji pazarlama” devri. Bu yeni “emoji devri”nde markalar da gençlerin ilgisini çekebilmek için yoğun şekilde emoji kullanımına yönelerek iletişim yolunu kısaltıyor. İletişimde kullanımı her geçen gün çığ gibi büyüyerek çoğalan emojiler, kuşaklar arası ve marka-tüketici arası bağları kurmada son derece işe yarıyor. Dil engeline takılması olanaksız olan emojiler, küresel çaplı markalar için büyük önem taşıyor. Sonuçta ağlayan bir surat bütün dünya dillerinde aynı anlamı taşıyor ve bu basitlik markaları sevindiriyor.

Fanta da yeni paylaşımlarıyla bu furyaya katılmış durumda. Gençlerin dilinden konuşan marka emoji paylaşımıyla dinamik iletişimini sürdürüyor. İletişim stratejilerinde Fanta gibi emojiden faydalanan diğer markalar;  Garanti, Coca-Cola, Mc Donald’s, Domino’s, Apple, Oreo, Pepsi…