google tilt brush

Sanal Gerçeklik Teknolojileri Yeteneklerimize Yeni Boyut Kazandırıyor

Resim çizenler, dur yaaa çizemeyenler… Evet çizemeyenler buna bende dahilim 🙂 İnanılmaz fikirlerinizin vücut bulmuş hali, sizlerin resimleri olacak. Renkleri belirleyerek hayal gücünüzü canlandırmak artık parmaklarınızın ucunda. 

Bu kadar hızla ilerleyen teknolojide görüntü ile konumlanmak çok cesaret isteyen bir girişim gibi duruyor. Görsel sanat ile yapılan iletişim , en çok dikkat çeken ve kolay ulaşılan bir noktadır. Bir marka yeni kategori oluşturarak piyasada yer almak istiyorsa bunu en son teknolojiyle mi yapmalı? diye sorular dolaşıyor aklımda… 

Google, sanal gerçeklik(VR) teknolojisinin hızla yükseldiği bu günlerde Tilt Brush ile pazara hızlı bir giriş yaptı. Ressamların kullandığı tahta fırçalar tarihe karışıyor. Sanal gerçeklik (VR) ile hayatımıza giren üç boyutlu gözlüğe bağlanarak, resim yapma olanağını en kolay hale getiriyor. Artık bir yanardağ, nehir ya da ağacı, 3 boyutlu fırça darbeleriyle yaratmak mümkün. 2015 yılında Unity tarafından en iyi sanal gerçeklik deneyimi ödülünü almıştır. Bunun gibi birçok ödüle de layık görülmüştür.

Bir doğa resmi çizmek istiyorsun ama ellerinle değil, gözlerinle, beyninle, ruhunla! İşte tam sana göre bir trend olan sanal gerçeklik yükseliyor. Herkesin sahip olabileceği bu muhteşem teknoloji resim-severlerin eline geçince nasıl harikalar yaratırlar bir düşünsenize…

Piyasa da görsel tasarımla yapılan işler çok fazla; ama ‘Tilt Brush’, pazarda yeni bir kategori oluşturarak yer aldı. Pazarlama dünyasında bu kadar hızlı yükselen trendler arasında kendini sıyırdı gibi gözüküyor. Desenize dikkatleri üzerine çekmeye başladı! Bakalım simdi neler olacak?


Yazar : Çisem Ural