Pahalı Hediyeleri Boşverin, Önemli Olan Düşünmek

Pahalı Hediyeleri Boşverin, Önemli Olan Düşünmek

Costa Rica’nın en önemli perakende devlerinden Gollo, hediye alıp verirken maddi değerinden çok manevi değerinin önemli olduğunu bize yeniden hatırlatan bir reklam yayınladı.

McCann imzalı reklam filmine “Frozen” adı verilmiş, bu kısa ve dokunaklı filmde manevi değeri olan küçük bir hediyenin bir, hatta iki ömür boyunca nasıl değerini kaybetmeden sahibine eşlik ettiğini görüyoruz. Reklam filmi, kırsal kesimde tahta bir ata binip onunla oynayan küçük bir çocukla başlıyor. Bu sırada küçük çocuğun büyükannesi geliyor ve ona küçük bir oyuncak at hediye ediyor. Daha sonra küçük çocuğun büyüdüğünü ve yaşı arttıkça, etrafındaki dünya değişirken, büyükannesinden aldığı hediyeyi hala elinde tuttuğunu görüyoruz. Çember günümüzde tamamlanıyor ve büyükannesinden hediye alan küçük çocuk yaşlı bir büyükbaba oluyor. Bu kez de o, elinde tuttuğu oyuncak atı kendi torununa veriyor ve film “En iyi hediye bir ömür boyu sürendir, en iyisini verdiğinize emin olun.” cümlesiyle son buluyor.

Böylece, Noel zamanı reklamlarıyla adeta birbirleriyle yarışan markaların dokunaklı reklam kategorisine bir yenisi daha eklenmiş oldu.