Noel'de Kiliseye Gidilmemesi Noel Baba'yı Kızdırır mı?

Noel’de Kiliseye Gidilmemesi Noel Baba’yı Kızdırır mı?

Amerikalı ateistler bir billboard aracılığıyla Noel’de kiliseye gitmenin sizi iyi bir insan yapmayacağını söylüyor ve espirili bir dille Noel Baba’nın buna kızmayacağını ima ediyor.

Noel kutlamaları yaklaştıkça insanların listelerinde bulunan görevler birer birer tamamlanıyor. Hediyeler, planlanan noel yemekleri ve Hristiyanlar için geleneksel olan Noel sabahı kiliseye gitmek. Amerikalı ateistlerse belli bir grubun tepkisini çekebilecek bir billboardla herkese iyi tatiller diliyor. Billboard’da “Go ahead and skip church! Just be good for goodness sake. Happy Holidays!” yani, “Devam et ve kiliseyi atla! Sadece iyiliğin hatrına iyi bir insan ol. İyi tatiller!” yazıyor ve görselde de gülerek sus işareti yapan bir Noel Baba görüyoruz.

Amerikan Ateistlerin başkanı David Silverman, “İnsanların iyi bir insan olmakla kiliseye gitmenin bir alakası olmadığını bilmelerini istiyoruz. Tatil sezonunda en önemli şey, sevdiklerinizle vakit geçirmek, hayır işleri ve mutlu olmaktır. Ve bunların dinle hiçbir ilgisi yoktur.” diyor. İlan özellikle ateistlerin çok yaygın olmadığı bölgelerde yayınlanmış, böylece bu konu hakkında insanların tartışmaya teşvik edilmesi planlanmış. Gelen tepkiler ise olumlu ve olumsuz olarak ikiye ayrılmış. Bazı insanlar bunu dine bir saldırı olarak görürken, diğerleri organizasyonu böyle bir mesajı dini görüşlerin böylesine baskın olduğu bölgelerde yaydığı için tebrik etmiş.