Kadınlar, Gecenin Sonunda Ayık Kalabilen Kahramanlar Arıyor

Kadınlar, Gecenin Sonunda Ayık Kalabilen Kahramanlar Arıyor

Heineken’in yeni reklamında, gecenin sonunda alkole yenik düşmüş erkeklerden bıkan modern kadınların kahraman arayışına tanık oluyoruz.

Heineken yeni bir kampanya başlattı, kampanyanın adı “Moderate Drinkers Wanted” (Makul İçiciler Aranıyor). Kampanyanın reklam filmindeyse, 80’li yıllara damgasını vurmuş şarkılardan biri olan Bonnie Tyler’ın “Holding Out for a Hero” şarkısının senaryoya uyarlanmış halini modern kadınlar tarafından söylenirken dinliyoruz.

Publicis Italy ve yönetmen Nicolai Fuglsig imzasını taşıyan reklam filminde, bir grup kadın; gece kluplerinde, caddelerde ve metroda bu şarkıyı söylerken gecenin sonunda ayık kalmayı başarabilmiş, en azından tamamen sızıp kalmamış Bay Doğru’yu arıyor.

Heineken’in bu yeni kampanyası bilimsel bir araştırmaya dayanıyor. 21-35 yaş arası yüksek miktarda bira tüketen 5.000 kişi arasında yapılan araştırmada, “sorumlu bir şekilde içki içmek” kavramının modern insanlar arasında oldukça prestijli bulunduğunu ortaya koydu. Heineken, içerken sorumluluk sahibi olma iç görüsünü iki yıl önce daha genel bir şekilde “Drink Less Dance More” (Daha Az İç, Daha Çok Dans Et) kampanyasında da yakalamıştı.