iPhone’ler Artık Dokunmatik Olmayacak

iPhone’ler Artık Dokunmatik Olmayacak

Apple’ın yeni ürünleriyle ilgili akılları karıştıracak iddialar ortaya atılmaya başlandı.  Bu iddiaya göre yeni iPhone modellerinin ekranları dokunmatik olmayabilir.

Söz konusu Apple olunca en çok merak edilen konu ise yeni iPhone’ların nasıl olacağı. ABD Patent merkezine 2015’te başvuran Apple, geçtiğimiz günlerde kullanıcının ekrana dokunmadan komutlar vermesine imkân sağlayan teknolojinin patentini almıştı. Yakın mesafeden harekete duyarlı sistem üzerinde çalışan ve yeni mobil işlemcisinin A10 olduğu tahmin edilen Apple,  multi touch yüzeylerle kişi ekrana dokunmadan gelişmiş sensörler sayesinde cihazın kontrolünü sağlayabileceği bir sistem geliştirecek. İlk etapta telefon açma, kapatma ve uygulamalardan çıkış gibi durumlarda kullanılacağı tahmin edilen bu durum Apple kullanıcılarını bir hayli heyecanlandırmaya yetti.

Apple ilgili ortaya atılan başka bir iddia ise Ming-Ci Kuo tarafından geldi. Firmanın, iPhone 7’nin phablet versiyonu iPhone 7 Plus’da 3GB RAM özelliğine yer verebileceğini söyleniyor.