Dünya'nın Bütün İsimleri Coca Cola Şişesinde

Dünya’nın Bütün İsimleri Coca Cola Şişesinde

Ses Tanıma Teknolojisiyle, az bilinen yerel isimler de artık Coca-Cola şişelerinde. Coca-Cola hiç duymadığımız ve duyulabilme imkanı çok az olan  isimlere sahip yerli halkların da isimlerini Coca-Cola şişelerinde görebilmeleri için satış noktasında ambalajlara isim basabilen otomatlar geliştirdi.

Coca-Cola’nın büyük ilgi gösterilen “Share a Coke” kampanyası, üzerinde isimler olan Coca-Cola kutularıyla tüm dünyada oldukça ilgi görmüştü. Coca-Cola kampanyasını globalleştirerek ulaşılmayan yerlere gitmek için kararlı adımlar atmakta ve çeşitli ülkelerde özellikle Latin Amerika’da kullanılan ve hiç duymadığımız, gözden kaçan yerel isimleri hedefleyerek  yeni kampanyasıyla az bilinen yerel isimleri de artık şişelere yazabiliyor.

“In The Name Of Everyone” isimli kampanyanın yaratıcı ajansı McCann Lima, kampanyayı globalleştirecek  bir adım atarak, ses tanıma teknolojisiyle Peru’da küçük bir köye yerleştirilen ambalajlara isim basabilen otomat ile yerliler makinaya isimlerini okuyarak isimlerinin yazılı olduğu Coca-Cola kutularına anında sahip olabiliyorlar.