YouTube İlk Fiziksel Mağazasını Açıyor

YouTube İlk Fiziksel Mağazasını Açıyor

2006 yılında satın alınan YouTube, Google’un dev yatırımlar yaptığı gözde platformlarından biri olmayı sürdürüyor. Son olarak Google, YouTuber’ların ürünlerini satabileceği bir fiziksel mağazanın açılışını yakın zamanda yapmaya hazırlanıyor.

Ünlü Youtuber’ların hazırladıkları içeriklerin bulunacağı mazağada, yeni ürün lansmanları ve farklı etkinliklerde düzenlenecek. Creator Store adı verilen mağazada Youtuber’lar, kendi tasırımları olan t-shirt, kitap, bardak, fotoğraf gibi eşyalarını da satabilecekler. Son dönemlerde yükselişe geçen Youtuber’lar, pazarlama stratejileri içerisinde düşünülerek dijital medya bağlamında markaların yoğun bir şekilde tercih ettikleri bir yöntem haline gelmektedir. YouTube’un bu adımının ise bu alana olan ilgiyi arttırması bekleniyor.

Londra King’s Cross’da bulunan ofis alanı ve geçtiğimiz günlerde kurulan Youtube Space’in bir parçası olarak açılacak mağaza birçok proje ile geliyor. YouTuber’lar için oluşturulmuş YouTube Space adındaki stüdyolarda kullanıcıların video çekebilecekleri  çektikleri, videoları düzenleyerek prodüksiyon çalışmalarını yürütebilecekleri ve  topluluğun bir araya gelebilecekleri imkanlar sağlanıyor. 10 binden fazla aboneye sahip YouTuber’lar bu özel çalışma platformunda kendi içeriklerini daha fazla kullanıcıya ulaştırma şansına sahip. Yakın zamanda  Creator Store’un diğer YouTube platformlarına uyum sağlayarak video içerikleri hem PR, pazarlama anlamında öne çıkartarak birçok kullanıcıya mükemmel bir hizmet vermesi  bekleniyor.