Yaşlılar Yalnız Kalmasın Diye: Robot Kedi

Yaşlılar Yalnız Kalmasın Diye: Robot Kedi

Çocuklar, gençler ve hatta yetişkinlerden sonra Hasbro’nun yeni bir hedef kitlesi var: yaşlılar. Oyuncak devi, yaşlılara ulaşmak için robot bir kedi üretti.

Yaşlı insanlar çocukları onlardan ayrılıp yalnızlığa alışmak zorunda olduklarını anladıklarında kendilerine arkadaşlık etmesi için evcil hayvanlar edinmeye başlarlar. Hasbro, The Joy For All adını verdiği yeni ürün grubunda bu iç görüden yola çıkarak robot kedi ile yaşlı insanları hedef kitlesine oturtmuş.

Bu robota oyuncak demek biraz haksızlık olur, çünkü özellikleri ve görünümüyle gerçek bir kediyi aratmıyor. Tabii tek bir farkla, beslemek, banyo yaptırmak ve tuvalet eğitimi vermek zorunda değilsiniz. içinde bulunan sensörler sayesinde dokunur dokunmaz bu robot kediden gerçeğe benzer tepkiler alabilirsiniz. Okşamaya başladığınızda titremeye ve mırlamaya başlayan robot, yanağını okşadığınızda onu sevmeniz için kendini size yaklaştırıyor. Yine kendisini sevmeniz için yere yatıp göbeğini okşamanız için ters dönen robot kedi, gerçek kediler gibi belli bir süre sevdiğinizde miskinleşip uykuya dalıyor.