Yahoo Reklam Engelleme Yazılımı Kullananlara Dur Dedi

Yahoo Reklam Engelleme Yazılımı Kullananlara Dur Dedi

Geçtiğimiz günlerde Yahoo radikal bir karar alarak reklam engelleme yazılımı kullanan kişilerin mail hesaplarını engelledi.

Dijital dünyadaki spam reklamlardaki artış veya uygun olmayan reklam yerleşimleri reklam engelleme yazılımlarının büyümesine sebep oldu. Birçok kişinin reklamları atlayıp, içeriklere ulaşmak istemesi pazarın gelişmesine katkı sağladı. Fakat öte yandan reklam engelleme yazılımları reklam yayıncıları içinde olumsuz bir durum yarattı. Çünkü birçok firma reklamlar sayesinde gelir sağlayarak varlığını sürdürüyor. Bu artan sesler ile birlikte Yahoo’da bu duruma bir dur dedi ve reklam engelleme yazılımı kullanan kişileri mail servislerini bloke etti. Yahoo, reklam engelleme yazılımı kullanan kullanıcılarını Firefox ve Chrome tarayıcıları üzerinden Yahoo Mail hesaplarını ulaşmalarını engelledi. Hesaplarına ulaşamayan kullanıcılara ancak yazılımları kaldırarak hesaplarına ulaşabilecekleri yazıyor.

Reklam engelleme yazılımı kullananlar arasında Andrei Herasimchuk da var. Hesabına ulaşamayan Yahoo uygulamalarından sorumlu eski direktör, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile yazılımı kullandığı ortaya çıktı ve bundan sonra Apple Mail kullanacağını söyledi.