Jetgenç “Sen Yaparsın” Diyor

Jetgenç “Sen Yaparsın” Diyor

“Sen Yaparsın/Bir Yola Çıkış Hikayesi” projesi, başarıya giden yolda ilk adımlarını atmak isteyen gençlere destek vermek için 19 Mayıs’ta hayata geçirilmiştir.

Jetgenç, bu projeyle Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayan, yetenekleri, çalışkanlıkları ve cesaretleriyle fark yaratacak adımlar atmak isteyen gençlerin hikayelerini dinliyor. Sonrasında gelen hikayelerden bazılarının sahiplerini bulup birlikte bu hikayeleri filmleştiriyor. İzleyenlerin ilham alması, hayal ettiklerini gerçekleştirmek için cesaretlenmesi amaç edinilen bu sorumluluk projesinde, izleyenler hem ilk adımını atan gençleri; hem de bu gençlerin yaşadığı diyarları izleme imkanı buluyor.

Destek bekleyen gençler de hikayelerini www.biryolacikishikayesi.com isimli siteye yükleyerek; kendi hikayelerini Jetgenç’e ulaştırabiliyor. Dijitalde yürütülen bu projenin destek verdiği ilk genç olan, Urfa’da eğitim gören Güler Yıldırım’ın videosu ilk bir haftada 650000’den fazla kez izlendi; 1000’den fazla paylaşıldı. Dekatlon Buzz tarafından gerçekleştirilen, cesaretlendiren, ilham veren ve ‘Sen Yaparsın’ dedirtecek ‘İlk adım hikayeleri’ uzun bir süre devam edecek.

Projenin ilk kahramanı Güler Yıldırım Hakkında
‘Sen Yaparsın’ projesinin ilk yola çıkış hikayesinin kahramanı Güler Yıldırım oldu. Güler Yıldırım, 6 Şubat 1994‘de Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 4 Çocuklu bir ailenin 3.çocuğu olarak doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır’da devam ettirdi. Şu an Harran Üniversitesi’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü lisans öğrencisidir. Ayrıca Harran Üniversitesi Turkishwin- Women in Business kulüp yönetim kurul başkanı ve TurkishWIN Harran Üniversitesi Kampüs lideridir.

KÜNYE

Reklamveren: Anadolujet

Reklamveren Yetkilileri: Tülin Tugba Mungan, Murat Yağmur, Ahmet Özdemir

Reklam Ajansı: Dekatlon

Proje Genel Koordinatörü: Ö.Billur Ertugrul Sarı

Proje ekibi: Yasemin Göker, Cansu Demiray

Yaratıcı Ekip: Semih Çavuşlar, Tahsin Dayanç 

Ajans Prodüktörü ve Yönetmen: Batuhan Balıbey

Sanat Yönetmeni: Kerem Gültekin

Kamera: Murat Akşay, Erhan Yıldırım

Müzik: Ali Cem Yılmaz