4 Dilimde Pazarlama

4 Dilimde Pazarlama

Canım pizza çekti, tek olduğum için küçük boy satın aldım. 4’e böldüm ve yemeğe başlarken; aklımdan, pazarlama stratejisi oluştururken farklı olmanın etkilerini çözümlemek geçti. Belki sizde yemek istersiniz. Buyurun…

DİLİM 1: Yaratıcılık Uçtu

Yazılarınız var yayınlamak istiyorsunuz ya da bir takı tasarladınız ve onu satmak istiyorsunuz, tutkun olduğunuz her neyse artık onu yapmak çok kolay. Daha hızlı yapar ve bunu dünyadaki birçok insanın görmesini sağlayabilirsiniz. İnternet sayesinde, ürettiğiniz her şeyi birden fazla mecradan dünyaya yayabileceğimiz ve farklı fikirler ile geliştirebilme yeteneğimiz sonsuza kadar değişti. Artık daha yaratıcıyız.

DİLİM 2: Güç bize istediğimizi yapma imkanı sunuyor

Güçlü oluşumlar farklıdır. Verimlilik arttığında insanlar hayatlarını sürdürmenin yoğunluğuna odaklanmak yerine istediklerini yapabilmenin gücüne sahip olurlar. Bir insanın sihirli gücü neye yeteneği var ise odur. Güç bize yap diyor ve bizler sıra dışı şeyler üretiyoruz.

DİLİM 3: Sıra dışı olana ulaşmak için pazarlamayı kullanabiliriz

Kitleleri peşinden sürükleyen ürün veya hizmetler, dahice oluşmuş pazarlama yöntemleri ile tüketiciye ulaşmaya ve inanılmaz deneyim yaşatmayı hedefliyor. Pazar, bu pazarlama yöntemlerini zekice kullananlara kapılarını açıyor.

Herkese ulaşmak mümkün. Çünkü artık pazarlamacılar kendi isteklerinden çok pazarın nabzını tutmayı ve onun arzularını yerine getirmeyi amaçlıyorlar. Pazarlama güçtür ve bunu ölçülü kullanmak, sizi marka yapar. Eğer ‘Love Mark’ kategorisine girmişsen bil ki sen farklısın.

DİLİM 4: Sosyal oluşumlar daha iyi iletişim kuruyor

Bazı sosyal oluşumlar, ilgi alanlarınızı geliştirebileceğiniz bir platform olma görevi taşıyor. Şu an içinde bulunduğumuz bilgi çağı, yaratıcı insanları bir yerde buluşturarak, verimliliğinizin artmasını, ufkunuzun genişlemesini ve aynı zamanda farklılığın yeni normal olduğunu bizlere ayna tutarak gösteriyor.

Sonuç olarak, yaratıcılığımız bize güç sağlayıp istediğimizi yapma imkanı sunmanın yanı sıra, sıra dışı olana pazarlama ve sosyal oluşumların oluşturduğu ortak alan sayesinde ulaşabileceğimizi söylüyor. Afiyet olsun!

Yazar : Çisem Ural