mitsubishi electric şevket saraçoğlu

Mitsubishi Electric Türkiye’ye İlk Türk Başkan

Dünyanın pek çok ülkesinde elektrik, elektronik ve otomasyon teknolojileri gibi alanlarda çözümler sunan Mitsubishi Electric’in Türkiye operasyonlarının başına Şevket Saraçoğlu atandı.

Şevket Saraçoğlu 2013 yılından beri Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü olarak görevini sürdürüyordu. Şevket Saraçoğlu 1 Nisan 2017 itibariyle ise Mitsubishi Electric Türkiye’nin başkanı oldu.

Şevket Saraçoğlu Kimdir?

Şevket Saraçoğlu profesyonel iş hayatına NETAŞ Nothern Telecom’da başlayarak Alarko Holding, Korona Şirketler Grubu, Genel Teknik Sistemler gibi pek çok markada önemli görevler üstlenmiştir. 1992 yılında Genel Teknik Sistemler’in(GTS) kurucu ortaklığını yapan Şevket Saraçoğlu, 1993 yılında Mitsubichi Electric’in distribütörlüğünü üstlenerek Mitsubishi Electric ile yollarını kesiştirmiştir. GTS 2013 yılında Mitsubishi Electric tarafından satın alınarak Şevket Saraçoğlu’da Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü olarak 1 Nisan 2017’e kadar görev yapmıştır.

Mitsubishi Electric’in Türkiye’deki ana faaliyet alanları; klima sistemleri, fabrika otomasyon sistemleri, CNC mekatronik sistemler ve ileri robot teknolojilerinin satış ve satış sonrası hizmetlerinden oluşuyor. Şirket, bu faaliyetlerinin yanı sıra uydular, asansör ve yürüyen merdiven sistemleri, görsel veri sistemleri, güç kaynakları ve ulaştırma bağlantılı altyapı işlerine de destek veriyor. Türkiye’nin ve komşu ülkelerin iletişim ve yayıncılık altyapısına katkıda bulunan Türksat 4A ve 4B uydularının üreticisi olan Mitsubishi Electric, uyduların yanı sıra Marmaray projesinde kullanılan otomasyon teknolojisi ile de dikkat çekiyor. Nisan 2016’da Türkiye’de ev tipi klima geliştirme ve üretim şirketi kuran Mitsubishi Electric, Ocak 2018’de Manisa fabrikasında üretim yapmaya hazırlanıyor. Ayrıntılı bilgi için; tr.mitsubishielectric.com