blank

Facebook’tan Bir Yenilik Daha

Sosyal ağ denince akla ilk gelen platform olan Facebook, kendini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kendi uygulama mağazasını açacağını duyuran sosyal ağ, bu kez de kendi tarayıcısını geliştiriyor. 

Facebook, kullanıcılarının uygulamayı terketmesini önlemek için geliştirdiği yeni özelliğini test etmeye başladı. Facebook’un şu anki sisteminde, bir bağlantının URL’sini uygulamadan ayrılmadan Messenger aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz, fakat bu yeni özellik sayesinde bu durum bir adım daha ileri taşınıyor.

Aşağıda inceleyebileceğiniz yeni tasarım sayesinde uygulamayı terketmeden, yukarda bulunan kutucuk aracılığıyla farklı URL adreslerine gidebiliyorsunuz. Görsel olarak daha estetik olan bu yeni tasarım, aynı zamanda daha pratik ve yeni özellikler barındırıyor. Şimdilik bütün kullanıcılara açılmamış olsa da bu yeni özellik yakın zamanda herkes tarafından kullanılabiliyor olacak.

Buse Över

Konuk Yazar

One Comment

  1. AvatarUğur Uğurcan Reply

    Facebook tarayıcı yapsa chrome kesinlikle bundan etkilenir. Facebook mobil uygulamalarında bir bağlantıya tıklayınca kendi tarayıcısında açmak isteyecek ve kullanıcılarını bir şekilde bu tarayıcının farklı olmasını göstermesi gerekiyor aksi yönde uzun vadede başarılı olamazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X